Obyczajowy 1977

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 9 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pawlak (Wacław Kowalski) i Kargul (Władysław Hańcza) oraz ich wnuczka Ania (Anna Dymna) nie dość, że po raz pierwszy wyruszają za granicę, to od razu do Chicago. Na tak ekskluzywną wycieczkę zaprosił ich brat Kazimierza, John. Na miejscu czekają ich jednak smutne wiadomości i nowe wydarzenia. Jest to ostatni film z serii o perypetiach zwaśnionych rodzin.
Opowieść o dwóch braciach i kobiecie. Jeden z nich dopiero co wyszedł z więzienia, jednak pobyt w zakładzie nie zmienił go ani trochę. Ponownie wstępuje w szeregi bandy i chce dokonać zemsty na Bożenie, dziewczynie która odeszła od niego i związała się z jego bratem...

Wodzirej

7,5
Lutek Danielak (Jerzy Stuhr) jest pracownikiem wojewódzkiego oddziału „Estrady”. Szósty czy siódmy w hierarchii wodzirejów-konferansjerów prowadzi imprezy dla dzieci i rencistów. Kiedy dowiaduje się, że z okazji otwarcia hotelu „Lux” ma odbyć się wielki bal, postanawia walczyć o jego prowadzenie. Impreza ta może być bowiem przełomowa w jego karierze. Lutek wie, że jest dobry w tym, co robi, ale zdaje sobie sprawę, że konkurencja jest bardzo silna. Sikora, Majer, Lasota, Myśliwiec także traktują to jako swoją wielką szansę. Danielak ma tylko jeden atut – jest nowy. Pomoc obiecuje mu – w ramach hasła „stawiamy na młodych” – dyrektor wydziału kultury. Jednak Lutek na wszelki wypadek postanawia wyeliminować rywali.


Anna Holubová pracuje w sklepie spożywczym jako ekspedientka. Zza lady obserwuje codzienne życie, które zna przede wszystkim z tej perspektywy. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem córki i stara się to pogodzić z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

Milioner

7,1
Józek Mikuła prowadzi z matką małe gospodarstwo i dorabia jako robotnik w cementowni. Niespodziewanie wygrywa milion w toto-lotka. Błyskawicznie dowiaduje się o tym jego wieś. Józek lokuje pieniądze rozsądnie: w ziemię, budynki gospodarcze, maszyny. Funduje wiejskiej klubokawiarni kolorowy telewizor. Niestety mimo jego ofiarności sąsiedzi zazdroszczą bogactwa Józkowi. Zaczynają się problemy...
Anna Walewska - psycholog i pracownik naukowy - wszystko podporządkowała karierze zawodowej. Jej mąż, Jerzy, jest profesorem, wykładowcą na Politechnice. Za obopólną zgodą Walewscy nie mają dzieci. Pewnego dnia pani psycholog spotyka się z niedoszłą samobójczynią, która początkowo niechętnie opowiada o powodach swego desperackiego kroku. Związek Marii z dojrzałym żonatym mężczyzną nie miał szans powodzenia, tym bardziej, że mężczyzna nie czynił dziewczynie obietnic, a nawet twierdził, iż pozostaje z żoną w wielkiej zażyłości i przyjaźni. Chcąc przetestować siłę jego uczuć dziewczyna oświadcza, że jest w ciąży… Anna zadaje sobie pytanie, czy zbieżność wielu szczegółów w zwierzeniach Marii jest przypadkowa?
Serial ukazuje zmiany współczesnego pejzażu przemysłowego Polski i towarzyszące im przemiany w świadomości i obyczajowości ludzi, którzy ten pejzaż tworzą. Opowiada o kolejach losu młodego polskiego inżyniera – Bogdana Zawady, zatrudnionego na dwóch wielkich budowach: zapory wodnej w Bieszczadach, a następnie na budowie Portu Północnego.
Szara i smutna niedziela miasteczka przemysłowego jest scenerią, w której rozgrywa się dramat małżeński Magdy i Witolda. Jest to małżeństwo solidne, dobrze sytuowane, które tejże niedzieli dochodzi w poważnej rozmowie do wniosku, że właściwie niewiele pozostało z prawdziwej więzi. Oboje zasklepili się już w skorupie codziennej, szarej egzystencji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…